لباس راحتی و تغییر سبک زندگی در منزل

بسیاری از افراد هنگامی‌که قصد ترک منزل را دارند در انتخاب لباس‌های خود بسیار حساس می‌شوند و تمام نکات لازم اعم از همخوانی رنگ لباس‌ها، مدل و زیبایی را رعایت می‌کنند تا پوشش آن‌ها بدون نقص جلوه دهد؛ اما همه‌ی ما افرادی را سراغ داریم که این حساسیت را در انتخاب لباس‌های راحتی منزل نیز به خرج می‌دهند و معتقدند که هم‌زمان می‌توان در منزل هم راحت بود و هم خوش استایل! گاهی اوقات پیش‌آمده که شما و یکی از دوستانتان یک لباس شبیه به یکدیگر را تهیه‌کرده‌اید اما ازنظر شما، لباس‌به‌تن دوستتان برازنده‌تر است.

نکته‌ای که اینجا باید موردتوجه قرار گیرد این است که در تهیه یک لباس تنها سایز ملاک نیست و فرد باید ویژگی‌های دیگری که یک لباس دارد را نیز مدنظر قرار دهد. قابل‌ذکر است این حساسیت باید شامل لباس‌های راحتی که در منزل می‌پوشید نیز شود، چراکه پوشیدن یک لباس راحت و درعین‌حال زیبا و خوش‌رنگ می‌تواند باعث ایجاد روحیه شاد و مثبت در فرد و حتی اطرافیان وی گردد.

اولین موردی که بیشتر از همه باید موردتوجه قرار گیرد، کیفیت لباسی است که قصد دارید آن را بپوشید. لباس مورداستفاده شما در منزل باید مخصوص باشد؛ یعنی این طرز فکر که هر لباس و شلواری را می‌توان در منزل پوشید، کاملا نادرست است.

لباس راحتی منزل همان‌طور که از نامش پیداست باید کاملا راحت باشد و به فرد حس راحتی و آرامش دهد. اگر انتخاب شما برای لباس‌های راحتی، لباس‌های تنگ و آزاردهنده است باید گفت که پس از گذشت مدتی شما را دچار مشکلات جسمانی می‌کند. لباس‌های راحتی بسیار زیادی وجود دارد که علاوه بر زیبایی فوق‌العاده، حس راحتی و آرامش را به منتقل می‌کند که برخی از آن‌ها را می‌توانید در ساری تابلو مشاهده کنید.

ملاک‌های یک فرد در خرید لباس راحتی چیست؟

شما در انتخاب لباس‌های راحتی‌تان به قیمت ارزانشان توجه می‌کنید یا کیفیت جنس موردنظرتان؟ قطعا تابه‌حال برایتان پیش‌آمده است که یک لباس را در دو قیمت متفاوت دیده‌اید و پیش خود گفته‌اید که چه تفاوتی بین این دو وجود دارد که باعث این اختلاف قیمت شده است؟!

ابتدا و در نگاه اول, هردو کاملا شبیه به یکدیگر هستند اما از لحاظ کیفیت تفاوت بسیار زیادی دارند و این موضوع پس از گذشت مدت‌زمان کوتاهی مشخص می‌شود زیرا لباس بی‌کیفیت پس از گذشت زمان، ممکن است شکل ظاهری، رنگ و حالت خود را از دست بدهند.

الیاف مصنوعی مانند پلی‌استرها و نایلون که در بافت پارچه‌ها به کار می‌روند به دلیل اینکه اجازه ورود و خروج هوا را در پارچه نمی‌دهند، نمی‌توانند در تهیه لباس‌های راحتی کارآمد باشند و به‌جای حس راحتی و آرامش، شما را اذیت می‌کنند و در مواردی می‌توانند باعث بروز مشکلات و حساسیت‌های پوستی شوند.

این مورد در انتخاب لباس‌های مجلسی و یا روزمره خارج از منزل که مدت‌زمان کمتری بر تن داریم, خیلی موردتوجه قرار نمی‌گیرد. شاید تابه‌حال پیش خود مزیت‌های این الیاف را مرور کرده باشید، مزیت‌هایی چون خوش‌فرم کردن لباس‌ها یا چروک نشدن لباس و غیره اما همان‌طور که پیش‌تر گفتم مشکلاتی هم نیز دارد.

در اینجا باید با توجه به سلیقه‌تان عمل کنید اما پیشنهاد من به شما برای لباس‌های زیر و راحتی که مدت‌زمان بیشتری بر تن داریم و در تماس مستقیم با پوست ما هستند لباس‌هایی با الیاف طبیعی مانند نخ و پنبه است؛ چراکه این الیاف علاوه بر نرمی که در بافت لباس ایجاد می‌کنند، حساسیت‌زا نیستند و همچنین اجازه ردوبدل شدن هوا از سطح پارچه را می‌دهند. شما باید با توجه به شرایط مختلف و فصول مختلف لباس‌هایی با جنس متفاوت تهیه کنید اما همان‌طور که ذکر شد به طبیعی بودن الیاف مورداستفاده حتما دقت بفرمایید.

اگر برای خرید لباس راحتی دچار مشکل هستید، می‌توانید از ساری تابلو استفاده کنید و باکیفیت‌ترین محصولات را موردبررسی قرار دهید.

در ادامه قصد داریم تا به طرح و رنگ لباس اشاره‌کنیم، موضوعی که شاید کمتر موردتوجه قرار بگیرد! شما نباید هر لباس راحت و آزادی را لباس راحتی فرض کنید و آن را بپوشید. این موضوع در لباس‌های منزل باید همان‌قدر که در لباس‌های مجلسی و بیرون از منزل اهمیت دارد، موردتوجه قرار گیرد. شما در مرحله اول باید رنگ‌هایی که در کنار پوست شما ترکیبی زیبا درست می‌کند را شناسایی کنید و آن رنگ‌هایی که همخوانی بیشتری باپوستتان دارند انتخاب کنید. این کار تاثیر زیادی در انتخاب لباس راحتی مناسب شما دارد.

همچنین سعی کنید در منزل از رنگ و طرح ساده به‌ویژه رنگ‌های تیره کمتر استفاده کنید و انتخاب‌های خود را بیشتر به سمت طرح و رنگ‌های پر انرژی سوق دهید. همچنین می‌توانید از طرح‌های فانتزی در انتخاب‌هایتان استفاده کنید و مطمئن باشید این طرز پوشش در روحیه و انرژی شما و اطرافیانتان تاثیر بسیار زیادی دارد.

بهتر است در طرح‌ها و رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید تنوع قائل شوید چراکه این موضوع هم سلامت پوست و جسم را تامین می‌کند و هم باعث روحیه بخشی می‌شود. فرض کنید شما لباس‌هایی را با توجه به نکات ذکرشده تهیه‌کرده‌اید؛ حالا از این به بعد چیزی که باید موردتوجه شما قرار بگیرد راز و رمز نگهداری از آن لباس است.

حتما این موضوع را می‌دانید که هر نوع پارچه طرز شست‌وشو و نگهداری خاص خودش را دارد. تنها کاری که باید انجام دهید تا لباس کیفیت اولیه خود را حفظ کند رعایت این نکته‌ها است. اکثر لباس‌های راحتی جنس نخی و پنبه‌ای دارند. این دو پارچه بسیار بادوام هستند؛ ازاین‌رو شست‌وشوی آن‌ها راحت‌تر است و حساسیت کمتری می‌خواهد. اگر لباستان صد در صد پنبه است، باید برای جلوگیری از آب رفتن آن لباس را با دست بشویید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که لباس‌های نخی در بالاترین سطح گرما چروک می‌شوند پس بهتر است دمای نه‌چندان بالایی را برای شست‌وشو انتخاب کنیم. همان‌طور که گفته شد، لباس راحتی خود را با توجه به هماهنگی و سازگاری با رنگ پوست خود انتخاب کنید. حال اگر شما به دنبال مناسب‌ترین لباس راحتی برای خود هستید و حساسیت بسیار زیادی نسبت به این موضوع به خرج می‌دهید باید به نکات جزئی و ریز نیز توجه کنید.

به‌عنوان‌مثال: هماهنگی و سازگاری لباس راحتی با رنگ چشم‌ها، رنگ و مدل مو، نظر خانواده یا شریک زندگی‌تان را جلب می‌کنید، پس حتما به این موضوع اهمیت بدهید. باید توجه داشت که فروشگاه‌ها و مراکز خریدی که از آن‌ها برای خرید لباس راحتی استفاده می‌کنید باید مواردی مثل تنوع در طرح و رنگ لباس‌ها، رعایت نظافت و پاکیزگی، حفظ صداقت با مشتری، قیمت مناسب، کیفیت لباس را موردتوجه قرار دهد. همان‌طور که گفته شد، لباس راحتی در خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل در انتخاب آن توجه زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر قصد خرید لباس راحتی با کیفیت را دارید می‌توانید از فروشگاه اینترنتی ساری تابلو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید